فروشگاه صادق

مقالات

آشنایی با لوازم خیاطی2

متر برای اندازه گیری

اولین چیزی که باید در لیست وسایل مورد نیاز برای خیاطی قرار دهید متر است. متر ابزار انعطاف پذیری برای اندازه گیری محسوب می شود که هنگام اندازه گرفتن دور سینه، دور کمر و حلقه آستین بسیار کارآمد است. به طور کلی سعی کنید یک زاپاس هم برای متر در خانه داشته باشید. زیرا اهمیت آن در میان لوازم خیاطی به اندازه ای است که اگر لحظه ای کنارتان نباشد، کارتان را متوقف می کند.

 

قیچی مناسب برای برش پارچه

حتی اگر قبل از تهیه لیست کامل از لوازم خیاطی به یک فروشگاه مراجعه کردید، باید هنگام خرید قیچی مراقب تعاریف فروشنده و معرفی وسایل خیاطی مخصوصا قیچی باشید. چراکه بسیاری از اوقات یک قیچی تقلبی را به جای جنس وارداتی و مارک به شما می فروشند. از آنجایی که کند بودن قیچی می تواند پارچه شما را خراب کند و تار و پود آن را از بین ببرد، سعی کنید همانجا آن را امتحان کنید. همچنین بهتر است برای برش پارچه و برش کاغذ الگو دو قیچی جدا تهیه کنید. لازم به ذکر است هنگام خرید به سنگین بودن قیچی دقت کنید. چرا که اگر قیچی وزن زیادی داشته باشد، هنگام برش مچ دستتان آسیب می بیند.

 

 

 

 

قرقره نخ برای کاربردهای مختلف

نخ ها انواع مختلفی دارند که یک خیاط در مواقع مختلف از نوع خاصی از آن ها استفاده می کند. شاید اگر شما هم به تازگی آموزش خیاطی را شروع کرده اید بخواهید آن ها را جایگزین هم کنید، اما به طور قطع دچار مشکل می شوید. انواع نخ ها عبارتند از:

  • نخ رودوزی: این نخ ها برای دوخت هایی که از روی لباس مشخص هستند به کار می روند و از لحاظ ضخامت و جنس از سایر نخ ها بهتر هستند.
  • نخ کوک: در اکثر مواقع این نخ ها کلفت انتخاب می شوند. کیفیت آن ها نیز از سایر نخ ها کمتر است.
  • نخ مخصوص اورلوک: این نخ ها کاملا مخصوص این کار ساخته شده و کاربرد دیگری ندارند.
  • نخ مناسب برای دوختن درزها: این نخ ها کیفیت مناسبی دارند و معمولا در ابتدایی ترین لوازم خیاطی فروشی ها نیز پیدا می شوند.

پیام بگذارید

با ما در تماس باشید
021-987654